strona domowa
strona domowa
Aktualności
Światowy Dzień Zdrowia 7 kwietnia 2018 r.


Światowy Dzień Zdrowia to globalny dzień świadomości zdrowotnej obchodzony co roku 7 kwietnia, pod patronatem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), a także innych powiązanych organizacji. Światowe Zgromadzenie Zdrowia odbyło się po raz pierwszy w 1948 roku w Genewie zorganizowane przez WHO, gdzie zdecydowano się uczcić corocznie 7 kwietnia jako Światowy Dzień Zdrowia. Po raz pierwszy obchodzono go na całym świecie w roku 1950. WHO to ogromna organizacja działająca w ramach ONZ, zajmująca się kwestiami zdrowotnymi na całym świecie. Od czasu swojego powstania podejmowała poważne kwestie zdrowotne, w tym ospę wietrzną, polio, ospę, gruźlicę, trąd itp.

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest na całym świecie przez rządy, organizacje pozarządowe, w tym różne organizacje zdrowotne, które interesują się kwestiami zdrowia publicznego, a także organizuje działania i podkreśla ich wsparcie w raportach medialnych, takich jak Globalna Rada Zdrowia.

„Zdrowie dla wszystkich” to nie tylko hasło tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia, ale wizja przyświecająca od ponad siedemdziesięciu lat, działalności Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Doskonały, najwyższy możliwy poziom zdrowia dla wszystkich ludzi, to wyzwanie dla światowych liderów i motyw przewodni wspierania krajów w dążeniu do Uniwersalnej Opieki Zdrowotnej (UHC).

Kluczowe założenia kampanii -> Pobierz


 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 10