strona domowa
strona domowa
Burmistrz Pruchnika odznaczony podczas Gali Liderów Samorządów
piątek, 25 listopada 2022 07:37

18 listopada br. w Kleszczowie odbyła się Gala Liderów Samorządów 1990-2023. Było to spotkanie przedstawicieli, którzy przez wiele lat reprezentują swoje samorządy. Jak pisze organizator, wyjątkową grupę Laureatów stanowią samorządowcy, którzy od 1990 roku są na czele swojej „Małej Ojczyzny”. Takim liderem, który otrzymał okolicznościowy medal oraz tytuł lidera samorządu jest Burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła.

Wacław Szkoła od roku 1990, przez 28 lat (z czteroletnią przerwą) reprezentuje Gminę Pruchnik, prowadzi działania mające na celu jej systematyczny rozwój w każdej dziedzinie życia, za co wielokrotnie był doceniany wieloma odznaczeniami, również państwowymi.

Praca samorządowca, a raczej służba mieszkańcom, to codzienne zmagania z wieloma problemami, potrzebami mieszkańców, coraz to nowymi obowiązkami nakładanymi na samorządy, ale także dbałość o szeroko pojęty rozwój. Ten rozwój jest jednak często zauważalny dopiero po latach, a prowadzone działania, często krytykowane przez część społeczeństwa, w szerszym spojrzeniu i z perspektywy czasu przynoszą ogromne korzyści dla rozwoju nawet tak biednych gmin jak nasza.

Jak czasami wspomina w prowadzonych rozmowach Pan Burmistrz, z wykształcenia magister inżynier budownictwa lądowego na Wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Wrocławskiej w specjalności budowa dróg i lotnisk, po ukończeniu studiów chciał budować „rzeczy wielkie”. Miał aspiracje do projektowania i budowania niezwykłych obiektów infrastrukturalnych. Tak też rozpoczynał swoją karierę zawodową. Po ukończeniu służby wojskowej rozpoczął pracę w Przedsiębiorstwie Budownictwa Rolniczego w Szówsku w bezpośrednim wykonawstwie na różnych stanowiskach począwszy od inżyniera budowy do stanowiska głównego specjalisty do spraw przygotowania produkcji. W latach 1987 do 1989 był oddelegowany do pracy na budowie zapory na Dunaju na granicy Słowacko - Węgierskiej.

W 1990 roku został wybrany do Rady Gminy Pruchnik, a następnie na stanowisko Wójta Gminy Pruchnik i od tamtej pory oddał się pracy na rzecz rozwoju Naszej Gminy. Zdobytą wiedzę i doświadczenie wielokrotnie wykorzystuje w codziennej pracy.

Gratulujemy Panu Burmistrzowi zdobytego, ciężko wypracowanego wyróżnienia i dziękujemy za wykonywaną pracę na rzecz Gminy Pruchnik.

 

 

  Wejscia: 621