strona domowa
strona domowa
180 rocznica urodzin bł. Ks. Bronisława Markiewicza
wtorek, 19 lipca 2022 09:39

W dniu 17 lipca świętowaliśmy 180. rocznicę urodzin ks. Bronisława Markiewicza. Ten szczególny dzień rozpoczęliśmy o godzinie 11 mszą świętą w kościele parafialnym. Od 12:30 na rynku przygotowaliśmy różne atrakcje, m.in.: "Kiermasz książki ze słodką niespodzianką" oraz "Malinowe zabawy Bystrzaka". O godzinie 17:00 w Centrum Kultury Sportu i Turystyki odbył się koncert słowno-muzyczny pt. "Garść malin" o życiu i dziele bł. Ks. Bronisława Markiewicza w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli spędzić z nami ten szczególny czas.

 

Tekst i zdjęcia CKSiT w Pruchniku

 

 

 

 

 

 


 

13 lipca 1842 r. w Pruchniku urodził się Bł. Ks. Bronisław Markiewicz, postać niezwykła i zasłużona. W dniu dzisiejszym przypada 180 rocznica tego wydarzenia. Ks. Bronisław to patron naszego miasta, dlatego zapraszamy do udziału w wydarzeniu „Maliny na 180. urodziny”.

W niedzielę 17 lipca Mszą Świętą o godzinie 11.00 w Kościele Parafialnym w Pruchniku rozpoczniemy świętowanie 180. urodzin bł. ks. Bronisława Markiewicza. W  godzinach 12.30 -16.00 na Rynku w Pruchniku w ramach tej rocznicy Centrum Kultury Sportu i Turystyki zaprasza na urodzinowe atrakcje a będą to: „Kiermasz książki markiewiczowskiej ze słodką niespodzianką”, „Mini Gra Miejska”, i dodatkowo dla najmłodszych „Malinkowe zabawy Bystrzaka” organizowane przez nauczycielki naszych przedszkoli z Pruchnika.

Dla podkreślenia ważności tego wydarzenia dodatkowo w przestrzeni pruchnickiego rynku zostanie zainstalowana wystawa poświęcona życiu i działalności naszego Rodaka. Więcej informacji na temat powyższych działań znajdziesz tutaj: 180. rocznica ur. Ks. Br. Markiewicza – Blog (ckpruchnik.pl)

Oprócz wspomnianych atrakcji przez czas trwania kiermaszu i zabaw, można będzie posłuchać nagrań złotych myśli bł. ks. Bronisława Markiewicza połączonych z piosenką.

W razie niepogody kiermasz i zabawy dla dzieci przeniesione będą na Targowisko „Mój Rynek”.  Wspólne świętowanie zakończymy o godzinie 17.00 w CKSiT, gdzie zapraszamy na montaż słowno-muzyczny pt. „Garść malin” o życiu i dziele błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku.

A już dzisiaj – w dniu urodzin zapraszamy do wysłuchania myśli Błogosławionego Księdza Bronisława Markiewicza – naszego Wielkiego Rodaka - Kliknij tutaj

Tekst za CKSiT

  Wejscia: 915