strona domowa
Wyniki II Turnieju Piłkarskiego "Śladem Bogdana Zająca" w Pruchniku
piątek, 03 czerwca 2022 06:26

W dniu 2 czerwca 2022 r. na stadionie sportowym w Pruchniku odbył się II Turniej Piłkarski "Śladem Bogdana Zająca" o puchar Starosty Jarosławskiego Stanisława Kłopota. Patronat honorowy nad turniejem objęli Tadeusz Chrzan - Poseł na Sejm RP oraz Wacław Szkoła - Burmistrz Pruchnika.

W tegorocznym turnieju udział wzięło łącznie 16 drużyn z terenu powiatu jarosławskiego. Zwyciężyła drużyna z Wietlina, która ostatecznie wygrała finał z drużyną z Wierzbnej, która zajęła drugie miejsce, na trzecim miejscu podium znalazła się drużyna z Makowiska, a cała pierwsza czwórka, zakwalifikowała się do turnieju Finałowego o Puchar Prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysława Golby, który odbędzie się 15 czerwca 2022 r. na stadionie miejskim w Jarosławiu.

Reprezentująca Gminę Pruchnik drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku zajęła 6 miejsce.

Organizatorem turnieju była Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu wspólnie z Powiatem Jarosławskim i Gminą Pruchnik, a lokalnym organizatorem Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku. Imprezę prowadził znany i lubiany komentator sportowy Marek Grzesik.