strona domowa
strona domowa
WKRĘCAMY SIĘ W POMAGANIE !
piątek, 20 listopada 2020 11:53

20 listopada br. przed Urzędem Miejskim w Pruchniku stanął ogromny pojemnik w kształcie serca przeznaczony na plastikowe nakrętki. Głównym celem akcji jest długofalowa pomoc dzieciom i dorosłym z terenu Gminy Pruchnik, ale nie tylko. Dochód ze sprzedaży wrzuconych do serca nakrętek zostanie przekazany na leczenie lub rehabilitację wszystkich potrzebujących wsparcia.

Obecnie zbiórka jest prowadzona na rzecz ośmioletniej Mai Drapały z Kramarzówki, która urodziła się ze złożoną wadą mózgu, dysgenezją ciała modzelowatego, padaczką, małogłowiem, wrodzoną wadą serca oraz dysmorfią twarzy. Choruje również na zespół genetyczny Mowata Wilsona. Maja wymaga stałej opieki – nie mówi, chodzi jedynie z pomocą drugiej osoby, ma opóźniony rozwój psychoruchowy. Potrzebuje intensywnej rehabilitacji, zarówno w domu jak i w specjalistycznych ośrodkach rehabilitacyjnych.

Do akcji może przyłączyć się każdy. Serce jest przeznaczone na wszelkie plastikowe nakrętki -  po mleku, napojach, kawie ,jogurtach, kosmetykach czy butelkach z chemią gospodarczą, nie ma znaczenia ich kształt czy kolor. Ważne, by nie dorzucać innych przedmiotów, a jeśli zakrętki mają elementy dodatkowe np. uszczelki, kawałki folii czy papieru – trzeba je usunąć.

Maję można również wesprzeć, przekazując 1% podatku (formularzu PIT wpisać numer: KRS 0000037904, w rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podać: 21436 Drapała Maja) lub dokonując wpłaty na subkonto podopiecznego w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" (Alior Bank S.A., nr rachunku: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, tytułem: 21436 Drapała Maja - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia).

Dbajmy o siebie nawzajem, zwłaszcza w tak trudnych czasach. Pielęgnujmy życzliwość mieszkańców naszej gminy i zaszczepiajmy ją w młodych ludziach. Pokażmy, że w taki sposób też można pomagać.

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz. Pomagając innym pomagasz i sobie. Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście.”

– Robert Baden–Powell.

 

 

  Wejscia: 330