strona domowa
strona domowa
Gmina Pruchnik otrzyma wsparcie finansowe z PFRON na projekt wyrównywania różnic między regionami
wtorek, 08 września 2020 12:51

W dniu 3 września 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu odbyło się podpisanie umów na dofinansowanie zadań w ramach programu „Wyrównywania Różnic Między Regionami III” na rok 2020.

Umowy ze strony powiatu jarosławskiego, który jest realizatorem projektu, podpisali starosta jarosławski Stanisław Kłopot i wicestarosta Mariusz Trojak. Beneficjentów reprezentowali zaś burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła, wójt gminy Rokietnica Witold Szajny i wiceprzewodnicząca Zarządu Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Jarosławiu Katarzyna Lepszy.

Reprezentujący samorząd Gminy Pruchnik burmistrz Wacław Szkoła, podpisał umowę na dofinansowanie zakupu mikrobusu 9-osobowego z platformą najazdową na wózek inwalidzki do Środowiskowego Domu Samopomocy w Pruchniku – całkowity koszt projektu to kwota 159 tys. zł a dofinansowanie z PFRON wyniesie 90 tys. zł.

Ponadto dofinansowanie otrzymały jeszcze Gmina Rokietnica, również na zakup 9-cio osobowego mikrobusu, który będzie w dyspozycji Urzędu Gminy, PSONI Koło w Jarosławiu - na remont i modernizację budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Powiat Jarosławski na zakupu mikrobusu dla Domu Pomocy Społecznej w Moszczanach.

Więcej informacji na temat projektu na stronie internatowej Starostwa Powiatowego w Jarosławiu pod adresem: https://www.starostwo.jaroslaw.pl/

 


zdj. Starostwo Powiatowe w Jarosławiu

  Wejscia: 373