strona domowa
strona domowa
Świebodna - spotkanie opłatkowe 2020
poniedziałek, 20 stycznia 2020 08:51

W niedzielę 12.01.2020 r. w Świebodnej odbyło się kolejne spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Stowarzyszenie Tradycja i Rozwój, Ochotniczą Straż Pożarną oraz Sołtysa Sołectwa Świebodna. Był to czas radości, wspólnego spotkania i kolędowania w niezwykle wesołej atmosferze.

Gospodarze uroczystości – Bożena Majchrowicz - Prezes Stowarzyszenia, Stanisław Stanik - Radny Rady Miejskiej i Prezes OSP Świeboda oraz Monika Dzięgielowska – Sołtys Sołectwa Świebodna powitali uczestników rozpoczynając wspólne świętowanie.

Uroczystość zgromadziła wielu zacnych gości. Wśród nich byli m.in.: Tadeusz Chrzan – Poseł na Sejm RP wraz z małżonką, przedstawiciele władz samorządowych – Stanisław Kłopot Starosta Jarosławski i Mariusz Trojak – Wicestarosta, Wiesław Jamrozik – Przewodniczący Rady Miejskiej w Pruchniku, Agnieszka Wojdyła – Zastępca Burmistrza Pruchnika, Robert Grządziel – Sekretarz Gminy Pruchnik wraz z małżonką, Renata Mikłasz – Skarbnik Gminy Pruchnik, Wojciech Mikłasz – Komendant Komisariatu Policji w Pruchniku, księża oraz licznie przybyli mieszkańcy.

Program uroczystości był naprawdę bogaty. Odbył się koncert w wykonaniu uczniów, Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Pruchniku, przygotowanych przez ich nauczyciela Krzysztofa Burego, występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Świebodnej, wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, wspólne kolędowanie oraz poczęstunek. Po raz kolejny zaprezentowała się także bardzo wesoła lokalna grupa kolędnicza, która zadbała o dobrą atmosferę.

 

  Wejscia: 1188