strona domowa
strona domowa
#CodeWeek 2019: Piknik Naukowy i Warsztaty z programowania
poniedziałek, 04 listopada 2019 10:10

W dniu 14.10.2019 r. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pruchniku oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej w ramach Dnia Edukacji Narodowej zorganizowały Piknik Naukowy. Organizacja pikniku naukowego to efekt realizacji programu „Cyber Perły – inwestycja w młode talenty”,

dofinansowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie, a realizowany przez Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej w partnerstwie z Parafią Rzymskokatolicką w Rozborzu. W ramach projektu 145 dzieci uczestniczyło w zajęciach z programowania i robotyki. Wśród uczniów biorących udział w pikniku była grupa z Pruchnika wraz z opiekunem – Panem Karolem Pszonakiem.

Zorganizowano  także lekcję kodowania w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania #CodeWeek 2019. EU CodeWeek, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Piknik to nie tylko roboty oraz programowanie. Dodatkowo nauczyciele przygotowali pokazy doświadczeń: ciecz nienewtonowska – ruchome piaski, dyfuzja. Uczniowie mogli także samodzielnie wykonać różnokolorowe slime, masę balonową, piankolinę oraz ciastolinę. Bawiły się piaskiem kinetycznym. Sprawiało to im ogromną frajdę. Przygotowano także gry logiczne i zagadki matematyczne i fizyczne. Była także możliwość obserwacji przez teleskop.

W ramach pikniku dzieci mogły zgłębiać również tajniki planet i galaktyk w Mobilnym Planetrium – HECA PLANET, gdzie przy pomocy specjalnej projekcji wyświetlane były bardzo efektowne filmy w formacie obrazu 3D.

Niebywałą atrakcją pikniku był ROBOT SHOW, którym były zachwycone nie tylko najmłodsze dzieci ale również zaproszeni goście, nauczyciele i rodzice. 23 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Pruchniku zorganizowano warsztaty z programowania. Zajęcia prowadził pan Karol Pszonak.

Tekst i zdjęcia SP Nr 1 w Pruchniku


  Wejscia: 1056