strona domowa
strona domowa
Nowa siłownia zewnętrzna
wtorek, 17 września 2019 10:27

W dniu 15 września 2019 r., na pożegnanie lata w Jodłówce Parcelacji odbyła się impreza zorganizowana z inicjatywy Pani sołtys – Marii Wojdyło. Głównym przesłaniem organizacji wydarzenia była chęć wspólnej integracji mieszkańców w centralnym miejscu sołectwa, jakim jest remiza OSP. Plac remizy wzbogacił się właśnie o piękną siłownię zewnętrzną, składającą się z siedmiu urządzeń poprawiających kondycję – zarówno młodych, jak i nieco starszych mieszkańców sołectwa.

Zadanie zrealizowane zostało ze środków funduszu sołeckiego oraz Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi finansowanego przez Zarząd Województwa Podkarpackiego. Łączny koszt zadania to 26 220,53 zł, z czego 10 000 zł to wsparcie z budżetu Województwa.

Oprócz wymiernej wartości zadania warto podkreślić, że mieszkańcy muszą włożyć wkład pracy własnej w realizację projektu w wymiarze co najmniej 25 godzin pracy własnej.

Mamy nadzieję, że zarówno młodzi, ale przede wszystkim starsi mieszkańcy sołectwa będą tu często gościć w celu „rozruszania” swoich mięśni i kości.


  Wejscia: 1031