strona domowa
strona domowa
Podkarpaccy laureaci konkursu #OSEWyzwanie - Szkoła Podstawowa w Rozborzu Długim i Szkoła Podstawowa nr 1 w Pruchniku
czwartek, 17 października 2019 11:10

W dniu 2.10.2019 roku dyrektor Szkoły Podstawowej w Rozborzu Długim Pani Barbara Mroczka i  dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Pruchniku Pani Magdalena Długosz odebrały w Urzędzie Marszłkowskim nagrody w Konkursie #OSEWyzwanie - mobilne pracownie multimedialne składające się z 16 laptopów.

Nagrody wręczali: wojewoda podkarpacki Pani Ewa Leniart, podkarpacki  kurator oświaty Pani Małgorzata Rauch, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Pan Jerzy Cyprys oraz dyrektor Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej Pan Łukasz Kardas.

Dzięki tym mobilnym pracowniom szkoły będą mogły prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłosić szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo placówki przesłały prace plastyczne wykonane przez uczniów na konkurs  pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Komisja Konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród – w naszym województwie pracownie trafią do 71 placówek - w tym 2 do szkół  z gminy Pruchnik.

Organizatorem konkursu był NASK Państwowy Instytut Badawczy – operator projektu OSE, który powstał dzięki staraniom Ministerstwa Cyfryzacji.

 

Gratulujemy Zwycięzcom!

 

  Wejscia: 1141