strona domowa
strona domowa
Środki z Funduszu Dróg Samorządowych - prawie 1,7 mln zł dla Gminy Pruchnik!!!
poniedziałek, 23 września 2019 10:44

 

Blisko 12 milionów złotych trafi z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych do powiatu jarosławskiego. To wynik rozstrzygnięcia wniosków złożonych przez samorządy powiatowy i gminne.

Do realizacji przewidziano 16 przebudów dróg. 23 września wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz wręczyła promesy samorządowcom, a uroczystość odbyła się w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu.

 

Ogółem na Podkarpacie w tym roku trafiła rekordowa kwota pieniędzy z rządowego funduszu, bo ponad 300 mln złotych. – Dobrą informacją jest to, że zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, większość samorządów uzyska 80% dofinansowanie swoich wniosków – poinformowała wicewojewoda Lucyna Podhalicz.

W powiecie jarosławskim pieniądze otrzyma 6 gmin i miast (Chłopice – 2 wnioski, 760 tys. zł; Pawłosiów – 1 wniosek, 350 tys. zł; gmina Radymno – 4 wnioski, 1,4 mln zł; Laszki – 1 wniosek, 280 tys. zł; Rokietnica – 1 wniosek, 350 tys. zł oraz miasto Radymno – 2 wnioski, 1,9 mln zł oraz miasto i gmina Pruchnik – 3 wnioski, 1,7 mln zł). Dochodzą do tego jeszcze dwa wnioski złożone przez Powiat Jarosławski na kwotę ponad 5 mln zł.

- Istotne jest to, że jako samorząd mamy na realizację naszych projektów drogowych czas nie do końca roku budżetowego, jak to było do tej pory, tylko 12 miesięcy. Rząd wysłuchał naszych postulatów i za to jesteśmy wdzięczni – podsumował uroczystość starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.

 

 

Tekst i zdjęcia – Starostwo Powiatowe w Jarosławiu


  Wejscia: 1441