strona domowa
strona domowa
"Bośmy poszli cicho, a wracamy głośno ..."
poniedziałek, 07 października 2019 13:29

Kultywując dawne tradycje, integrację społeczną oraz rozpoczętą w ubiegłym roku inicjatywę związaną z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, w niedzielę 6 października 2019 r. Stowarzyszenie „Tradycja i Rozwój” w Świebodnej wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Świebodnej i Gminą Pruchnik zorganizowało wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych ph.: „Bośmy poszli cicho, a wracamy głośno”.

Chociaż warunki pogodowe nie były sprzyjające, ponieważ temperatura była niska i pojawiał się deszcz, istniało zagrożenie małej frekwencji, jednak organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zadbali o to aby atmosfera była gorąca. Spotkanie odbyło się w budynku remizy, a zaraz po rozpoczęciu na zewnątrz zaświeciło słońce.

W tym bardzo klimatycznym i patriotycznym wydarzeniu uczestniczyli zarówno licznie zgromadzeni mieszkańcy Świebodnej, przedstawicieli samorządu Gminy Pruchnik (zarówno Urzędu Miejskiego jak i Rady Miejskiej), przedstawiciele służb i instytucji z terenu gminy jak i powiatu oraz przedstawiciele samorządu powiatowego.

Po rozpoczęciu i powitaniu wszystkich zgromadzonych przez Prezes Stowarzyszenia Panią Bożenę Majchrowicz i Prezesa OSP Stanisława Stanika, głos zabrał Pan Wacław Szkoła Burmistrz Pruchnika, który podziękował za organizację tego typu wydarzenia, podkreślając znaczenie tradycji i kultury.  Następnie wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Świebodnej z programem artystycznym o charakterze patriotycznym.

Następnie wszyscy mieli okazję wysłuchać  koncertu w wykonaniu Strażackiej Orkiestry Dętej z Łopuszki Wielkiej pod batutą dyrygenta Andrzeja Osmyka. Orkiestra jak słyszymy zachwyciła swoim występem, dlatego oprócz zaplanowanego repertuaru konieczne było wykonanie dodatkowych bisowych utworów.

W przerwie organizatorzy przygotowali pyszne kiełbaski z grila i gorącą herbatę. Był to czas na wspólne rozmowy i spotkania. Ostatnim punktem tego wydarzenia było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z przygotowanych okolicznościowych śpiewników. Ten punkt prowadził zespół Equale, który rozgrzewał atmosferę i wprowadzał w klimat i dobry nastrój.

Każdy, kto zechciał poświęcić to niedzielne popołudnie na wspólne spotkanie mamy nadzieję, że wyniósł pozytywne wrażenia i dobrze się bawił.

 

 

 


Zapraszamy na kontynuację ubiegłorocznej inicjatywy wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Wydarzenie bardzo klimatyczne i patriotyczne - zapraszamy do Świebodnej!

 

 

  Wejscia: 1553