strona domowa
strona domowa
II Rowerowa Pielgrzymka z Pruchnika do Kalwarii Pacławskiej
środa, 04 września 2019 11:30

W dniu 31 sierpnia br. odbyła się II Pielgrzymka Rowerowa z Pruchnika do Kalwarii Pacławskiej. Jest to kontynuacja zapoczątkowanej w ubiegłym roku akcji, która skupiła w tym roku naprawdę sporą grupę - 91 rowerzystów.

Spotkanie połączone z powitaniem, odprawą, modlitwą i błogosławieństwem odbyło się na parkingu przy kościele parafialnym w Pruchniku, skąd po podziale na 2 grupy o godz. 7:00  wyruszyliśmy na trasę pielgrzymki.

Wśród uczestników byli rowerzyści z różnych stron. Oprócz mieszkańców Gminy Pruchnik jechali z nami rowerzyści z Czarnej k. Łańcuta, z okolic Przeworska, z Jarosławia, z Przemyśla i z Duńkowic. Wśród uczestników byli m.in. Wacław Szkoła - Burmistrz Pruchnika, podinsp. Grzegorz Błaszczyk -  Komendant Powiatowy Policji z Lubaczowa, asp. szt. Wojciech Mikłasz Komendant Komisariatu Policji w Pruchniku, wikariusz pruchnickiej parafii ks. Dominiki Majchrowicz i wiele innych osób.

Trasa pielgrzymki była ciężka i wymagająca, liczyła ok. 45 km, jednak wszyscy z uśmiechem na twarzy pokonywali kolejne kilometry wymieniając doświadczenia, czy wspólnie rozmawiając.

O godzinie 11.00 byliśmy na miejscu. Po złapaniu oddechu i ustawieniu rowerów udaliśmy się na Mszę Św. odprawioną przez metropolitę przemyskiego abp Adama Szala. Po niej odbyło się spotkanie przy grillu przy pieczonej kiełbasce, gdzie mogliśmy się bliżej poznać i porozmawiać.

Organizatorzy zadbali zarówno o bezpieczeństwo - grupę prowadzili i zamykali strażacy ochotnicy z OSP w Pruchniku Nr 3 z ratownikiem medycznym, jak i o właściwe wyżywienie i nawodnienie - uczestnicy pielgrzymki mieli do dyspozycji drożdżówki, kiełbaski i wodę. Serwis rowerowy na trasie prowadził Pan Marcin Skrzypski ze sklepu Pilatus z Jarosławia. Pomocni przy zabezpieczeniu trasy byli również koledzy z Przemyskiej Grupy Rowerowej. Wiele osób również na drogę powrotną wybrało rower.

Organizatorem Pielgrzymki byli: Janusz Kochanowicz – pomysłodawca i główny inicjator pielgrzymki - właściciel firmy jklaser.pl, który ufundował okolicznościowe medale, Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej oraz Gmina Pruchnik.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pielgrzymującym wspólnie rowerzystom za tak liczny udział, organizatorom za pomysł i bardzo dobrą organizację, strażakom z OSP w Pruchniku nr III za dbanie o bezpieczeństwo oraz zapraszamy za rok!!!

 

Wideo relacja RAJ:

 

Wideo relacja Janusz Kochanowicz


 

Foto relacja - więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku

  Wejscia: 1039