strona domowa
strona domowa
Gminne dziękczynienie za plony – Hawłowice 2019
wtorek, 20 sierpnia 2019 11:00

Dożynki Gminy Pruchnik odbyły się w tym roku 18.08.2019 r. w malowniczej i typowo rolniczej miejscowości Hawłowice. Organizatorami była Gmina Pruchnik oraz Sołectwo Hawłowice.

Msza Św. dziękczynna odbyła się w kościele filialnym p.w. Św. Piotra i Pawła w Hawłowicach, a dalsza część uroczystości na stadionie sportowym w Hawłowicach.

Na zaproszenia gospodarzy tj.: Wacława Szkoły Burmistrza Pruchnika, Piotra Załuckiego Sołtysa Sołectwa Hawłowice i Wiesława Jamrozika radnego, a zarazem Przewodniczącego Rady Miejskiej odpowiedziało wielu zacnych gości. Byli to m.in. przedstawiciele parlamentu m.in. Anna Schmidt-Rodziewicz - Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w imieniu Senatora Mieczysława Golby Marcin Malinowski dyrektor biura, samorządowcy – Tadeusz Chrzan Starosta Jarosławski wraz z małżonką, Mariusz Trojak Wicestarosta Jarosławski z osobą towarzyszącą, Stanisław Kłopot – Przewodniczący Rady Powiatu Jarosławskiego wraz z małżonką, przedstawiciele służb - mł. inspektor Mariusz Rabka – Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu, brygadier Zygmunt Jasiłek Zastępca Komendanta Powiatowego  Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu wraz z małżonką, duchowni, radni, pracownicy Urzędu Miejskiego i gminnych jednostek organizacyjnych, sołtysi i przewodniczący rad osiedlowych oraz licznie przybyli mieszkańcy Gminy Pruchnik w szczególności rolnicy, dla których organizowane jest to święto.

Starostami dożynek byli Maria Kaszuba z Rozborza Długiego i Kamil Kowalski z Hawłowic.

Pogoda dopisała i każdy kto uczestniczył w tym wydarzeniu mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci bawiły się na tzw.: dmuchańcach, które przez dwie godziny były za darmo w prezencie od organizatora, na scenie odbywała się prezentacja wińców dożynkowych oraz program artystyczny i koncerty. Uczestnicy mieli możliwość skorzystać z jazdy konnej, zjeść darmową grochówkę z kotła, także spróbować lokalnych przysmaków i tradycyjnych potraw przygotowanych przez poszczególne sołectwa.

Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna do białego rana. Każdy sam oceni, ale z perspektywy organizatora tegoroczne dożynki Gminy Pruchnik należy zaliczyć do jak najbardziej udanych. 

 

 

 

 

 

 


Burmistrz Pruchnika, Sołectwo Hawłowice oraz Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku zapraszają na dożynki gminne 2019 do Hawłowic. Szczegóły na plakacie.

 

 

  Wejscia: 2868