strona domowa
strona domowa
Burmistrz Pruchnika odznaczony podczas Święta Policji w jarosławskiej komendzie
wtorek, 23 lipca 2019 08:18

W piątek 19.07.2019 r. w auli Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu, odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji w związku z przypadającą na dzień 24.07.2019 r. 100 rocznicą powstania Policji.

Uroczystości jubileuszowe zainaugurowała Msza Święta, odprawiona 14 lipca w intencji funkcjonariuszy, w kościele pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu, którą celebrował ks. bp. Stanisław Jamrozek. W piątek 19.07 odbyła się natomiast uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji, podczas której nastąpiło mianowanie na wyższe stopnie policyjne. Była to również okazja do wręczenia odznaczeń i wyróżnień.

Akty mianowania jarosławskim policjantom wręczył Komendant Wojewódzki Policji insp. Henryk Moskwa i Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu mł. insp. Mariusz Rabka. W tym roku łącznie 43 policjantów zostało mianowanych na wyższe stopnie policyjne.

Uroczystość zgromadziła wielu znamienitych gości, m.in. przedstawicieli władz samorządowych zarówno powiatowych jak i gminnych, przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, służb mundurowych, parlamentarzystów oraz duchowieństwa.

W tym dniu wręczone zostały liczne medale i odznaki, przyznane zarówno przez Prezydenta RP za wzorowe wykonywanie obowiązków (medal za długoletnią służbę), jak i Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (odznaka „Zasłużony dla Policji” i „Zasłużony Policjant”.

Wśród odznaczonych znalazł się również Pan Wacław Szkoła – Burmistrz Pruchnika, otrzymując Medal Krzyż Niepodległości wydany przez Zarząd terenowy NSZZ Policjantów z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz „Odznakę Jarosławskiej Policji” przyznaną przez Kapitułę powołaną w Komendzie Powiatowej Policji w Jarosławiu.

Wśród odznaczonych znaleźli się również policjanci z Komisariatu Policji w Pruchniku, m.in. Komendant asp. szt. Wojciech Mikłasz otrzymując medal z okazji 25-lecia Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego Policjantów, czy Kierownik asp. szt. Stanisław Korytko, który otrzymał zarówno brązową odznakę „Zasłużony Policjant” jak i Medal Krzyż Niepodległości wydany przez Zarząd terenowy NSZZ Policjantów z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Szczegółowy opis całej uroczystości z wykazem osób biorących udział oraz odznaczonych znajduje się na stornie Podkarpackiej Policji pod adresem http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-jaroslaw/wydarzenia/92911,Swieto-Policji-w-jaroslawskiej-komendzie.html

O tym wydarzeniu również w Ekspresie Jarosławskim - https://ekspresjaroslawski.pl/artykul/jaroslawscy-policjanci/725719

 

Zdjęcia: KPP w Jarosławiu


  Wejscia: 1987