strona domowa
strona domowa
III Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin Wielodzietnych
poniedziałek, 17 czerwca 2019 07:06

W niedzielę 16 czerwca 2019 r. odbyła się III Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin Wielodzietnych do Sanktuarium MBP w Jodłówce.

W wydarzeniu wzięły udział rodziny z dziećmi, mieszkańcy parafii oraz Gminy Pruchnik, a także zaproszeni goście, m.in. Anna Szmidt-Rodziewicz Poseł na Sejm RP, Krystyna Wróblewska na Sejm RP, Marcin Zaborniak – Dyrektor Generalny Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, Wacław Szkoła – Burmistrz Pruchnika

wraz z przedstawicielami Urzędu Miejskiego.

Organizatorami wydarzenia byli: ks. biskup Stanisław Jamrozek, Stowarzyszenie „Tradycja i Rozwój” ze Świebodnej oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce.

Wydarzenie rozpoczęło zawiązanie wspólnoty oraz Msza Św. pod przewodnictwem ks. bp Stanisława Jamrozka.

Na licznie przybyłych pielgrzymów czekało wiele atrakcji przygotowanych przez Stowarzyszenie "Tradycja i Rozwój" m.in. posiłek - gorące kiełbaski w Parku Pielgrzyma, gry i zabawy dla dzieci, "dmuchańce" oraz paczki okolicznościowe.

Na zakończenie odbył się koncert scholi dziecięcej z Bazyliki w Przeworsku połączony ze świadectwami - rodziny z Miejsca Piastowego liczącej 7-ro dzieci i rodziny z Jarosławia mającej 5 synów i jedną córkę.

Zdjęcia: Patryk Dragan

 

 

  Wejscia: 1222