strona domowa
strona domowa
Konkurs grantowy „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” - Edycja 2019 !!!
czwartek, 18 kwietnia 2019 12:24

Nikogo nie trzeba przekonywać, że pszczoły pełnią ważną rolę w środowisku. Zawdzięczamy im owoce, warzywa, kawę, oleje, a także ubrania i kosmetyki. Tymczasem jednym z głównych zagrożeń dla pszczół jest brak pokarmu, czyli roślin bogatych w pyłek i nektar. Niestety nie wszystkie rośliny, które kwitną są przyjazne pszczołom.

Dlatego tak ważne jest świadome tworzenie bazy pokarmowej, gdzie te pożyteczne owady znajdą pożywienie niezbędne im do przetrwania i rozwoju. Każdy z nas może podjąć działanie na rzecz pszczół sadząc odpowiednie kwiaty w swoim otoczeniu.
Program „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” właśnie rozpoczyna realizację trzyletniego celu jakim jest posadzenie miliona kwiatów przyjaznych pszczołom. Zapraszamy Was do włączenia się do tej inicjatywy i zaplanowania projektu wpisującego się w ten ambitny cel.

Pula środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów to aż 100.000 złotych. O granty mogą starać się m.in. organizacje pozarządowe, gminy, parki narodowe, parki krajobrazowe, muzea, skanseny, lokalne grupy działania oraz inne podmioty, spełniające wymagania regulaminowe. Regulamin oraz pozostałe dokumenty pomocne przy wnioskowaniu, znajdują się poniżej.

Harmonogram konkursu:

  • 8 kwietnia 2019 r. – ogłoszenie konkursu
  • do 7 maja 2019 r., do godziny 23:59 – składanie prac konkursowych
  • 5 czerwca 2019 r. (Światowy Dzień Ochrony Środowiska) – ogłoszenie wyników
  • do 15 listopada 2019 r. – realizacja dofinansowanych projektów
  • do 29 listopada 2019 r. – sprawozdanie z realizacji projektu


Co zrobić, aby uzyskać grant?

zapoznaj się z regulaminem, prezentacją oraz listą najczęściej zadawanych pytań, pobierz formularz wniosku o dofinansowanie i uzupełnij go, skompletuj wszystkie niezbędne załączniki, wyślij dokumenty (formularz wraz z załącznikami) na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 7 maja 2019 r., do godziny 23:59.

Dane kontaktowe oraz wymagana dokumentacja na stronie http://www.pomagamypszczolom.pl/program/konkurs-grantowy/

  Wejscia: 1233