strona domowa
strona domowa
Promesa dla Gminy Pruchnik na utworzenie klubu Senior+
poniedziałek, 11 marca 2019 13:36

W dniu 08-03-2019 r. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie Gmina Pruchnik otrzymała promesę na utworzenie klubu Senior+. Promesę z rąk Pana Krzysztofa Michałkiewicza Sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Pani Ewy Leniart Wojewody podkarpackiego, w imieniu Wacława Szkoły Burmistrza Pruchnika odebrały Pani Agnieszka Wojdyła Zastępca Burmistrza oraz Pani Marta Wałach Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Pruchniku.

Pod linkiem materiał z wręczania promes:
https://rzeszow.uw.gov.pl/aktualnosci/wiceminister-krzysztof-michalkiewicz-w-rzeszowie/

Gmina Pruchnik otrzymała dotację w kwocie 204 tyś. zł, w tym:
- w wysokości 150 tyś. zł na utworzenie klubu Seniora + (poz. 148 na liście dofinansowania klubów)
- w wysokości 54 tyś. zł (poz. 238 na liście dofinansowania istniejących placówek Senior Wigor)

Pod linkiem można znaleźć wyniki konkursu:
https://www.gov.pl/web/rodzina/wyniki-otwartego-konkursu-ofert-edycja-2019

Blisko 250 nowych domów i klubów dla seniora może powstać w tym roku dzięki dofinansowaniu z rządowego programu „Senior+”. Pieniądze trafią też do samorządów już prowadzących tego typu placówki. Kwota jaka została zabezpieczona na kluby i domy Senior+ jest imponująca i wynosi 62,6 mln złotych. Dokumenty w otwartym konkursie tegorocznej edycji programu „Senior+”, można było składać do 4 stycznia. W sumie wpłynęło 706 ofert od samorządów, ubiegających się o dotacje na utworzenie lub wsparcie Dziennych Domów i Klubów dla seniorów.

W województwie podkarpackim:


– powstanie 19 nowych placówek (5 Dziennych Domów Senior + oraz 14  Klubów Senior +), dofinansowanych na łączną kwotę 3 131 774,31 zł, które zapewnią miejsce dla 432 seniorów.
– dofinansowanie otrzyma 28 już istniejących placówek (19 Dziennych Domów Senior + oraz 9 Klubów Senior +),na łączną kwotę 1 693 354,00 zł z dostępnymi 679 miejscami.

 

Więcej zdjęć pod adresem:
https://rzeszow.uw.gov.pl/aktualnosci/wiceminister-krzysztof-michalkiewicz-w-rzeszowie/

 

Zdjęcia: PUW w Rzeszowie

  Wejscia: 2437